Przechowywanie i organizacja narzędzi

Zdarzyło Ci się kiedyś pójść do swojego garażu lub pomieszczenia gospodarczego w celu znalezienia jednego, konkretnego klucza, jednak nie byłeś w stanie go znaleźć? Być może udało Ci się to, ale czynność szukania zajęła kilkanaście – kilkadziesiąt minut, kiedy Twoim celem była kilkusekundowa wyprawa? Prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę z tego, że zawaliła tutaj organizacja Twojego pomieszczenia gospodarczego. Żeby dobrze o nią zadbać, będziesz potrzebować kilku istotnych przedmiotów.

Dlaczego w ogóle warto zająć się organizacją swoich narzędzi?

Dobrze jest się zastanowić, dlaczego w ogóle warto zająć się organizacją swoich narzędzi? Opisywana wyżej sytuacja jest jedynie przykładem, jednak bardzo realnym, który dotyczy wielu osób. Nie można zaprzeczyć, że kiedy należy zreperować w domu jakąś usterkę – mając pod ręką wszelkie potrzebne narzędzia sama praca jest kilkukrotnie krótsza, niż w przypadku żmudnego szukania np. odpowiedniego śrubokręta. Wielu majsterkowiczów do swoich narzędzi nie przykłada dużej uwagi opierając swoje podejście na tym, że narzędzia i tak są używane „raz na ruski rok”. Jest to mylne, ponieważ kiedy faktycznie narzędzi używa się bardzo rzadko – tym bardziej nie pamięta się, gdzie dany przedmiot się znajduje.

Tym gorzej, kiedy dana osoba prowadzi na przykład warsztat samochodowy lub ślusarski, a nadal nie ma odpowiednio zaprowadzonego porządku. Dzięki dobrej organizacji, mechanik mógłby w krótszym czasie naprawić większą ilość samochodów, co z pewnością ucieszyłoby jego portfel. Organizacja miejsca pracy zawsze jest na najwyższym poziomie u największych profesjonalistów!

Sortowanie narzędzi w garażu

Sortowanie narzędzi pomoże Ci ułożyć cały plan swojej organizacji. Przede wszystkim warto się zastanowić, czy wolisz mieć wszystko posegregowane względem rodzaju narzędzia, czy może ze względu na częstotliwość używania. Mowa tutaj na przykład o szufladzie wypełnionej samymi śrubokrętami kontra skrzynce z najpotrzebniejszymi narzędziami, tj. kilkoma śrubokrętami, kluczami i młotkiem. Prawdopodobnie będzie to zależne od tego, ile owych narzędzi posiadasz. Kiedy nie masz ich dużo, wystarczą Ci zaledwie dwie skrzynki – jedna podręczna z najważniejszymi elementami, druga z resztą ekwipunku.

Kiedy jednak prowadzisz własny warsztat lub po prostu jesteś zapalonym majsterkowiczem i chcesz zaprowadzić u siebie porządek – dobrym wyborem może się okazać zakup wózka na narzędzia. Występują one zazwyczaj w postaci niewielkiego stolika na kółkach, który posiada dużo szuflad z przegrodami. Dzięki temu nie dość, że wszystko będzie dobrze zorganizowane, to dzięki kółkom będziesz w stanie mieć wszystko zaraz obok siebie – zbędne chodzenie nie będzie tak konieczne.

Lubisz rozwiązania estetyczne i nadal funkcjonalne? Nie możesz więc przechodzić obojętnie obok listw magnetycznych. Są to – jak sama nazwa wskazuje – listwy, do których możesz przymocować swoje narzędzia dzięki silnym magnesom. Udźwig jest zazwyczaj bardzo duży, a więc nie ma problemu z powieszeniem nawet cięższych egzemplarzy. Co więcej, Twoje narzędzia będą się świetnie prezentowały, a Ty nie będziesz mieć najmniejszego problemu z odnalezieniem odpowiedniego. To z pewnością najwygodniejszy i najbardziej estetyczny sposób.

Skrzynka na narzędzia- element wyposażenia garażu

Posiadasz dużo elektronarzędzi? Pamiętaj, że zazwyczaj nie są to urządzenia odporne na niesprzyjające warunki typu wilgoć czy pył, dlatego warto w ich przypadku zainwestować w dobrą skrzynię na narzędzia, która uchroni je przed niszczeniem.